Як обрати міношукач для ЗСУ?
Які міни найнебезпечніші та найбільш поширені в зоні бойових дій? Оптимальний міношукачі для ЗСУ з точки зору безпеки та ефективності під різноманітні задачі та місцевість.
Найбільш поширені міни із протипіхотних, це: Пмн-2 «Чорна вдова», ПФМ-1 «лепесток», ОЗМ-72 «Відьма», МОН 50 та 200, ПОМЗ- 2 та 3, ПМН-4, мінометні міни, розтяжки пастки, різноманітні касетні елементи.
Касетна міна
Мінометна міна
МОН протипіхотна, осколкова, направленої дії
«Жаба» на розтяжці
Розтяжка
ПМН 2
ОЗМ 72
Найбільш поширені протитанкові міни, це: ТМ 62М, ПТМ-1, ТМ-62П, протитанкові міни ціле направленої дії як ПТКМ- 1 Р та інші міни із сейсмічними та магнітними датчиками.
Особливу увагу при пошуку мін міношукачем потрібно приділити саме мінам у пластикових корпусах, оскільки у них дуже малий вміст металу і не усі міношукачі зможуть їх виявити в силу різноманітних причин від швидкості помаху до відсутності такої можливості через ттх міношукача.
ТМ 62 П
ПТМ 1
ТМ 62 М
Найважча ціль для міношукачів ТМ 62 П із підривником НВП
Порада!
Хочемо зауважити, що перед пошуком міношукачем УВАЖНО огляньте територію (включаючи траву та кущі за можливості попередньо квадрокоптером) на предмет розтяжок із капронової нитки чи дроту та елементів схожих на траву у вигляді антен (їх нахил котушкою чи ногою може призвести до вибуху). Аналогічно проведіть візуальний огляд місця в радіусі 200 метрів на відсутність ціле направлених установок і тільки після цього приступайте до роботи. Також уважно проводьте пошук у високій траві оскільки трава може не дати вести пошук у близькості із ґрунтом а потреба така є, ОСКІЛЬКИ міни із малим вмістом металу міношукачі можуть побачити лише на відстані 5-12 см.. Також не забуваємо про фактор помилки у налаштуваннях приладу сапером.
Тепер щодо інструменту. Не важливо, який у Вас міношукач - без щупа не обійтись, оскільки саме він дає змогу розпізнати форму цілі та точку де із точністю до 1 см. знаходиться ціль. Металеві щупи, в ідеалі титан або алюміній, ідеально підходять під твердий, замерзлий ґрунт чи після засухи. Металевий щуп менш інформативний для сапера, оскільки не гнеться та легко протикає тверде і м’яке тіло без суттєвої різниці в навантаженні. Також він немає «відлуння звуку» від пластикових мін і є ризик проколоти «лепесток». Пластиковий щуп навпаки, чутливий до різниці щільності ґрунту і дає звук пустоти на міни, при тому є різниця у «частоті звуку» на пластик чи метал, камінь чи запчастину металеву від техніки. Але, нажаль, не підходить для перевірки цільної дороги чи промерзлого або пересохлого ґрунту. В ідеалі мати два варіанти щупів або обирати в залежності від типу ґрунтів та пори року.
Додаткові інструменти, такі як сумка сапера, ніж, лопата, «кішка», мотузка, ізоляційна стрічка та плоскогубці - розбирати не будемо це окрема тема.
Які найнебезпечніші міни і чому? Безліч інформації від методичок до відеоінструкцій. Які найскладніші міни для виявлення міношукачем?
Рейтинг:
ПФМ 1
- Протитанкова міна в якій не має металевих деталей і встановлений підривник У- НВП (містить крихітні деталі із металу). ТМ-62П3 — Корпус з поліетилену. ТМ-62Т — корпус з капронової тканини. ТМ-62П2 — корпус з пластмаси. ТМ-62П — корпус з пластмаси. ТМ-64Д — корпус з дерева. ТМ-62Б — (Без корпусу) корпус з картону або паперу.
Як Ви уже зрозуміли, сама міна без підривника не містить металевих частин а міношукачі можуть її виявити завдяки встановленому на міну підривнику У-НВП – і тут потрібно зазначити, що не усі прилади здатні побачити дану ціль через свої обмежені можливості або пропустити її через ряд причин: використання фільтрів на приладах, швидку чи повільну динаміку помаху, занадто високе положення котушки над ґрунтом, блокування сигналу поряд лежачими металевими елементами і т.д. Таку міну спеціалізовані прилади можуть виявити на 5-14 см. над ґрунтом від підривника, тому будьте обережні.
- Протипіхотні міни ПМН-2, ПМН-4. Складна ціль яку міношукачі виявлять на відстані 10-25 см., та через малий вміст металевих частин велика вірогідність пропуску при помахах.
- ПФМ - 1 та інші дрібні касетні міни в пластикових корпусах із малим вмістом металу.
Яким повинен бути міношукач для сапера? В першу чергу безпечним та ефективним. Розглянемо характеристики по ролевантності:
- Виявляти усі ВНП на задовільній глибині.
- Не пропускати ВНП на будь яких типах ґрунтів чи засміченій металом місцевості та за різних швидкостей помахів. Цього можливо досягти завдяки паралельній роботі в динамічному і статичному режимі.
- Визначати глибину, розміри та точний центр цілі - по силі сигналу (звук або візуальна індикація). Розділяти цілі, що знаходяться поряд без пропусків чи зливання двох цілей в один сигнал. Визначати габарити та форми завдяки відслідковуванню початку і закінченню сигналу.
- Простий у користуванні та вивчені або забезпечений короткою візуалізованою інструкцією з мінімальною кількістю пунктів.
- Підводний – занурення під воду без підготовки ( ip68 до 4 м.) або захист ір67 від дощу, снігу, туману.
- Компактний, комфортний, легкий.
- Живлення - вмонтоване чи змінне. Робота при низьких температурах (-15С) в режимі пошуку від 5 годин і більше - без заміни чи підзарядки.
- Корисні функції: вібрація, під’єднання безпровідних чи провідних навушників, регулювання гучності, від лаштування від перешкод.
Перейдемо до міношукачів та металошукачів. Під вище вказані критерії у тому чи іншому обсязі підходять нижче вказані прилади:
Пошук мін саперами
- Nokta Simplex
- ImPuls
- MidiHoard
- Кощей Х45
- Vallon VMC1
- CEIA CMD
- Quest X5
- PulseDive Scuba Pointer
- Quest Scuba Tektor PRO
- Minelab
- Garrett
Звертаємо Вашу увагу! Для забезпечення контролю користуванням відповідних відео інструкцій у цільовому напрямку, доступ до відео буде надаватися згідно запиту користувачів.
Автор статті - «Борсук». Консультація та підтримка в напрямку саперної справи за телефоном 0968907368.
Інші статті
Відкрий історію під ногами: Де купити металошукач у Тернополі
Хобі, яке дозволяє відкривати приховані скарби під ногами, завжди залишається захоплюючим та загадковим. Якщо ви з Тернополя або плануєте відвідати це мальовниче місто і бажаєте зануритися у світ пошуку реліквій, старовинних монет чи інших цінних предметів, вам знадобиться якісний металошукач.
ДетальнішеТаємниці Пошуку з Металошукачем: Найкращі Налаштування, Технології та Місця для Пошуку Скарбів
Пошук скарбів з металошукачем є складним і захоплюючим заняттям, що вимагає ґрунтовних знань і технічних навичок. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які допоможуть вам оптимізувати свій пошук: від вибору налаштувань до визначення найкращих місць для роботи. В нашому відео "Таємниці пошуку з металошукачем" ми детально аналізуємо най
ДетальнішеКупити металошукач у Луцьку
У магазині металошукачів в Луцьку ви зможете знайти широкий вибір устаткування для пошуків. Важливо купити модель, яка відповідає вашим потребам і має високу якість. Вам пропонується широкий вибір металошукачів, що дозволить вам знайти оптимальний варіант.
ДетальнішеМеталошукачі в Ужгороді: Який вибрати і де купити
Якщо ви шукаєте металошукач в Ужгороді, важливо звернути увагу на місця, де можна купити металошукач, що відповідає вашим потребам і вимогам. Металошукач Ужгород можна придбати в спеціалізованих магазинах або в інтернет-магазинах з доставкою по місту.
Детальніше