Захоплюючі пошуки скарбу для початківців: поради, екіпірування, карти для копа

Попередній Наступна
Захоплюючі пошуки скарбу для початківців: поради, екіпірування, карти для копа

Україна багата на історичні події, і новини про цікаві знахідки досі регулярно з'являються в Мережі. Найчастіше це пам'ятники культури та архітектури наших предків, предмети з часів Другої світової війни та навіть скам'янілості періоду до нашої ери. Шукачі скарбів з усієї країни діляться своїми знахідками, створюючи спеціальні маршрути і карти для копа. Але як їх правильно читати, щоб вони принесли користь і зробили ваше ім'я відомим серед професіоналів?

Шукання скарбів помилково сприймається суспільством як марна трата часу. Але це не так. Деякі факти допоможуть зрозуміти, чому туризм з металошукачем важливий та корисний:

klad-1

 1. У місці знахідки кількох монет, що належать до епохи князя Володимира Великого, було виявлено стародавнє місто часів Київської Русі, що стало справжньою археологічною сенсацією. Це місто було названо «Давньою Городницею». Він дав історикам багато інформації щодо облаштування оборонних споруд того часу.
 2. Лунниця – сакральний артефакт Черняхівської культури Київської Русі, жіночий амулет та оберіг. Лунніці, хрести, іконки були випадково знайдені в похованнях поблизу великих міст, околицях і вздовж магістралей.
 3. Фібули, брошки, шпильки для волосся та прикраси на шию – часті знахідки в тих місцях, де розроблені спеціальні карти для копа.
 4. Енколпіони, натільні хрести, виявлені на території України, свідчать не лише про побожність древніх слов'ян, а й про високу майстерність ювелірів, які створювали справжні шедеври. Цей хрест був дві шарнірно з'єднані стулки, всередину яких можна було поміщати мощі святих, іконки, обереги.
 5. За допомогою металошукачів також часто знаходять стародавні монети часу Київської Русі та пізнішого періоду: гривні, денарії і навіть ауреуси – давньоримські монети.
 6. Повідомлення про знахідки срібних та золотих грошей Середньовіччя регулярно з'являються на тематичних сайтах та каналах YouTube. Серед них орті, талери – монети Німеччини та Речі Посполитої, які високо цінуються у колах поціновувачів. Їх можна обмінювати чи продавати, непогано заробляючи у своїй.

Як бачите, походи з металошукачем – не просто розвага, а унікальний бізнес, здатний принести чималий дохід тим, хто займається цією справою всерйоз.

З чого почати цікаве заняття металопошуком?

Головне, що вам потрібно зробити – заздалегідь підготувати маршрут. Вивчіть історію рідного краю, старі та сучасні карти, документацію з архівів. Прямуйте в ті місця, де відбувалися знамениті події, битви, стояли міста. Швидше за все, саме в цих місцях на вас чекатимуть цікаві знахідки. Багато хто, вирушаючи в ліс по гриби або просто на прогулянку парком, беруть із собою металошукачі і проводять час не тільки захоплююче, але і з користю.

Ви також можете скористатися картами для пошуку з металошукачем, якими щедро діляться в Інтернеті професійні сталкери.

Карти для копа: чи корисні вони шукачу скарбів?

Збираючись у групи за інтересами, шукачі скарбів створюють спеціальні карти для копа. Це програми, що дозволяють швидко знайти найбільш підходящі точки. Як правило, це місця селищ, хуторів, містечок. У таких локаціях можна знайти не тільки монети, а й цікавіші експонати: тарілки, ложки, інше побутове начиння. Найбільш щасливим пощастить відшукати прикраси з дорогоцінних металів, золоті монети, предмети зброї та ін.

Ви можете завантажити програми для пошуку на свої мобільні девайси, однак майте на увазі, що карти для копа будуть працювати до тих пір, поки ваш пристрій у Мережі. Тому при собі важливо мати компас, паперову карту та інші пристосування для орієнтації на місцевості.

Карти для пошуку монет – чудове рішення для новачків. Як правило, такі «грошові» місця розташовані в регіонах, де проходили торгові шляхи, у містах та селах. Вивчивши спеціалізовану літературу, ви можете скласти собі зразковий маршрут, позначити на ньому найімовірніші місця поховання скарбу, наносити позначки, де вже побували.

Також карти для копа дозволяють знайти території, де не ступала нога сталкера. Наприклад, ви можете трохи відхилитися від проведеного випробувачами маршруту та напасти на золоту жилу. Практика, експерименти, метод проб і помилок – пошук скарбів можна навчитися тільки таким способом. Однак, як і будь-яке хобі, воно приносить задоволення лише тим, хто готовий присвячувати йому час, гроші і, звичайно, терпляче вивчати всі нюанси.

Карти для шукачів скарбів: як знайти потрібну?

Кожна область України таїть у собі безліч загадок. В одних місцях відбувалися військові битви, в інших були слов'янські селища, в третіх були важливі торгові вузли, де зустрічалися різні культури та народності.

Карти для пошуку монет можна завантажити в Інтернеті, виходячи з ваших планів і переваг. Наприклад, мешканцям Чернігова та околиць, які планують почати працювати недалеко від будинку, допоможуть карти для копа Чернігівської області. Дослідивши околиці рідного краю, можна приступати до вивчення більш далеких маршрутів та точок.

Карти для копа Полтавської області стануть корисними, якщо ви вирішили пошукати скарби у місцях поселень скіфської доби, часів Київської Русі та Середньовіччя. На карті будуть вказані місця масових поселень у вигляді точок та позначок, дотримуватися яких можна завдяки навігаторам Google Maps, Mapsmi та багатьом іншим.

Які види металошукачів існують?

Карти для копа – лише невелика частина того. Що потрібно мисливцеві за скарбами? Найголовніше – придбати хороший металошукач, який дозволить швидко освоїти та розпочати пошуки скарбу. Якими вони є? Які функції виконують? У таких питаннях вам допоможуть професійні консультанти інтернет-магазину Fortuna. На сайті ви зможете знайти не тільки готові пристрої, але й деталі до них: котушки, штанги, навушники, чохли, підлокітники та запасні штанги. Тут вам допоможуть вибрати оптимальний варіант, який відповідає вашому уявленню щодо ціни та якості.

В асортименті магазину є такі металошукачі:

 1. Грунтові металошукачі (це пристосування, які можуть виявляти метали на глибині до 4 метрів). Більше аматорські варіанти «відчують» скарби на глибині 50 см.
 2. Пінпоінтер – кишеньковий варіант металошукача. Він більш точно вказує місцезнаходження металевого предмета під землею, тому вам не доведеться розкопувати надто велику ділянку, перш ніж виявити знахідку.
 3. Металошукачі для служб безпеки, які дозволяють виявити заборонені предмети, холодну та вогнепальну зброю. Їх застосовують у громадських місцях, аеропортах, конференц-холах.
 4. Підводні металошукачі, що дозволяють шукати металеві об'єкти на дні морів та річок.

Різні види пристроїв суттєво варіюються за функціями та способом роботи, тому обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом, вкажіть ваші цілі та необхідний набір характеристик.

Отже, металошукач куплено, карти для копа вивчені, що далі?

Ось невеликий гайд для новачків, що дозволяє отримати максимум задоволення від нового хобі та не втратити інтерес до заняття на самому початку:

klad-2

 1. Як і в риболовлі, тут важливо запастися терпінням. І перший, і другий, і навіть наступні кілька походів можуть не дати результатів. Це нормально. Не відмовляйтеся від своєї мрії та користуйтеся будь-якою нагодою, щоб провести час з користю. Досліджуйте довколишній лісок, поле, город город. Вам важливо навчитися користуватися металошукачем.
 2. Часті вилазки обіцяють більший успіх. Чим частіше ви досліджуватимете карти для копа, тим вище шанс знайти щось варте. Беріть друзів із собою, нехай займаються облаштуванням мангалу, а ви в цей час вивчите околиці на предмет наявності цікавих металевих знахідок.
 3. Знайдіть однодумців. Сучасне суспільство скептично ставиться до шукачів скарбів, вважаючи їх мрійниками, які не бажають працювати в офісі з ранку до вечора. Проте таких, як ви, безліч. Шукайте тих, хто думає так і вечорами вивчає карти для копа околиць. Залучайте своїх дітей та дружин. Зрештою, це може стати веселим проведенням часу для всієї родини.
 4. Підпишіться на групи шукачів монет у соціальних мережах. Звідти ви можете отримати багато корисної інформації, в тому числі гайди з використання металошукачів, карти для копа того чи іншого регіону України, кращі маршрути.
 5. Приєднайтеся до професіонала. Попросіть досвідченого шукача скарбів провести вам майстер - клас. Він не тільки допоможе розібратися з тонкощами металошукача, а й навчить визначати перспективні локації. Він також прищепить звичку звертати увагу на ті деталі, які ви, швидше за все, пропустите через незнання: шматочок кераміки, одиноку монетку, непримітні предмети.
 6. Використовуйте металошукач у оптимальному для новачка режимі. Найголовніше на початковому етапі – навчитися розпізнавати сигнали та вивчити радіус дії вашого пристрою. Вибирайте функцію «всі метали» та середню чутливість. Нехай ваші знахідки будуть дрібничними спочатку, зате ви навчитеся користуватися металошукачем і розпізнавати звуки, які він видає.
 7. Використовуйте карти для копії вашого регіону. Це дозволить сконцентруватися на конкретному місці і дасть можливість знайти щось значуще. Знайте: знахідки будуть там, де раніше кипіло життя людини. Детальні карти для копа – найкраща допомога у пошуку саме таких місць.
 8. Не чекайте слушної нагоди, щоб виїхати на «полювання». Користуйтеся будь-якою можливістю пошукати скарб, нехай навіть у найближчих околицях.
 9. Вивчайте історію свого регіону. Спілкуйтесь із людьми, які можуть розповісти про цікаві вам історичні події. Використовуйте карти для копа, це продукт багаторічних спроб та успіхів ваших попередників.
 10. Аналізуйте ваші удачі та невдачі. Плануйте свої маршрути, складайте власні місця, де на вас може очікувати успіх.
 11. Вчіться користуватися географічними картами. Це буде корисно тоді, коли ви почнете розглядати конкретні карти для копіювання того чи іншого регіону країни. Вивчіть, що таке масштаб, умовні позначення, потренуйтеся скористатися компасом.
 12. Позитивний настрій - ледь не головна умова успішного пошуку скарбів. Чим оптимістичніше ви підходите до завдання, тим легше буде сприйматися невдача і тим простіше буде повертатися до заняття знову. Спершу ви можете знайти лише кілька дротів, але вже наступний похід може увінчатися великим успіхом.

Не бійтеся експериментувати, йдіть до своєї мети – результат обов'язково порадує тих, хто виявиться наполегливішим і впевненим у своїх силах. Використовуйте всі можливі способи: досвід однодумців, карти для копа, професійні металошукачі - все це допоможе швидко навчитися даному ремеслу.

Завантажити карти:

Вінницька область

Вінниця

Волинська область

Дніпро

Житомирська область

Житомирська область (2)

Івано-Франківська область

Київ

Київська область

Кіровоградська область

Миколаївська область

Одеса

Полтавська область

Рівненська область

Сумська область

Тернопіль

Тернопільська область

Харківська область

Херсонська область

Хмельницька область

Хмельницька область (2)

Черкаська область

Чернівецька область

Чернігівська область

Інші статті

2024-05-10

Металошукачі в Ужгороді: Який вибрати і де купити

Якщо ви шукаєте металошукач в Ужгороді, важливо звернути увагу на місця, де можна купити металошукач, що відповідає вашим потребам і вимогам. Металошукач Ужгород можна придбати в спеціалізованих магазинах або в інтернет-магазинах з доставкою по місту.

Детальніше
2024-04-18

Металошукачі у Рівному: як вибрати 

У світі технологій та захоплюючих відкриттів однією з найперспективніших галузей для прихильників археології та скарбів стає використання металошукачів. Вони стали невід'ємною частиною хобі та захоплення для багатьох жителів Рівного, відкриваючи нові можливості для виявлення історичних реліквій та цінностей.

Детальніше
2024-03-05

Інструкція з використання металошукачів для початківців

У сучасному світі, де кожен камінчик може приховувати скарби, а під ногами таємниці минулого чекають на відкриття, пошук скарбів з металошукачем стає справжньою археологічною експедицією для початківців. Це захоплююче та неймовірно цікаве занурення у світ втрачених скарбів, загадкових реліквій та непересічних знахідок. Дозвольте нам провести вас у світ відкриттів та розкрити таємниці, які приховані під поверхнею землі.

Детальніше
2024-02-07

Топ металошукачів за 2023 рік

Вітаємо вас у захопливому світі металошукачів, де кожен сигнал може приховувати неймовірну історію та скарби минулого. З кожним роком та розробкою нових технологій це хобі стає ще захоплюючішим. Наш огляд на топ металошукачів за 2023 рік призначений допомогти вам зробити інформований вибір серед найновіших та найефективніших обладнань.

Детальніше